AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis:
1.4.2020

Požár bytu v Sousedíkově ulici skončil bez zranění

PRAHA

Jako první si požáru v Sousedíkově ulici všimla hlídka strážníků a okamžitě začala burcovat a evakuovat obyvatele domu. Díky pohotovému jednání všech zúčastněných skončil požár bez zranění.

Sloupec dýmu vycházející z ulice Sousedíkova v Praze 9 upoutal ve včerejších odpoledních hodinách hlídku pražských strážníků. Zdrojem kouře byl hořící byt v prvním patře víceposchoďového domu.

Strážníci se nejdříve telefonicky ujistili, zda jsou již na cestě jednotky hasičů, povolali další posily z řad kolegů a poté se vydali do požárem zasaženého domu. V zakouřených chodbách potkali několik osob opouštějících nebezpečný prostor, ale protože ne každý mohl být schopný evakuace vlastními silami, začali systematicky postupovat od dveří ke dveřím.

První, kdo potřeboval s opuštěním bytu pomoci, byla značně rozrušená paní a její psí parťák. Jeden člen hlídky oba odvedl do bezpečí, druhý pokračoval v kontrole prvního patra, kde se nacházel také byt zasažený požárem. Ten byl naštěstí prázdný.

I přesto, že se v dalších minutách na místo dostavily jednotky hasičů disponující potřebným vybavením, dýmu v chodbách rychle přibývalo, strážníci pokračovali v kontrole dalších pater domu. Správnost jejich rozhodnutí vzápětí potvrdilo volání o pomoc, které je přivedlo k ženě a jejím dvěma spícím dětem. Každý ze strážníků vzal do náruče jedno dítě, přikryl ho dekou a za několik minut už mladá rodinka podstupovala preventivní vyšetření v nedalekém voze. Než si plnou kontrolu nad zásahem převzal velitel hasičů, strážníci ještě stačili vyvést do bezpečí zmatenou paní, která se nejdříve zabouchla v bytě a také několik psů a koček.

Po uhašení požáru se všichni obyvatelé mohli vrátit nezraněni do svých domovů.

Autor / zdroj: Irena Seifertová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Oslavy Světového dne slonů v Zoo Praha i zmrzliny pro zvířata v horkých dnech

V sobotu 8. srpna proběhne v Zoo Praha oslava Světového dne slonů. Celodenní program představí celé pražské sloní stádo včetně dvou malých sloních sam

Post

V Uhříněvsi vznikne nová dvoupatrová prodejna Lidl

Společnost Lidl zahájila ve středu 29. července stavbu nové prodejny v pražské Uhříněvsi. V ulici Přátelství bude postavena metropolitní prodejna, kte

Post

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě