AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
26.2.2019

Pražští strážníci zadrželi dva řidiče se zákazem řízení motorových vozidel

PRAHA

Dva řidiče s pravomocně vysloveným zákazem řízení zadrželi strážníci pražské městské policie. Jeden z mužů byl pro strážníky „známá firma“. V minulosti se pokusil hlídkám městské policie dokonce ujet. V

V pátek odpoledne prováděli strážníci z Hlídkového útvaru kontrolní činnost v Křižíkově ulici, kde si všimli osobního vozidla, jehož řidič stál neoprávněně na parkovišti vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením. Hlídka řidiče pro podezření ze spáchání přestupku vyzvala k prokázání totožnosti a předložení řidičského oprávnění. Muž hlídce sdělil, že řidičský průkaz u sebe nemá, protože ho asi zapomněl v některém z dalších vozidel, které k jízdě využívá. Strážníci ověřením jeho osobních údajů však zjistili, že řidič má pravomocně vyslovený zákaz řízení. Hlídka mladého Středočecha pro podezření ze spáchání trestného činu omezila na osobní svobodě a předala ho přivolané hlídce Policie ČR k dalšímu opatření.

Druhý případ zaznamenali strážníci z Prahy 11 v neděli odpoledne. Když autohlídka projížděla Jurkovičovou ulicí, všimla si osobního vozidla vyjíždějícího z podzemních garáží. Za volantem vozidla seděl muž, o kterém strážníci z minulosti věděli, že má pravomocně vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. V létě roku 2017 ho ta samá hlídka zadržela pro stejné jednání dokonce dvakrát. V jednom případě se muž strážníkům navíc pokusil ujet na motocyklu. Vzhledem k těmto okolnostem si strážníci na místo přivolali další autohlídku městské policie. Společně pak podezřelého řidiče zastavili v ulici 5. května. Strážníci následně ověřili řidičovy osobní údaje a opětovně si potvrdili, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Hlídka ho pro podezření ze spáchání trestného činu omezila na osobní svobodě. Událost si následně k dalšímu opatření převzala státní policie.

Autor / zdroj: Bc. Jan Čihák

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Praha obnovuje meze a remízky. Končí s pěstováním monokultur na svých polích

Jedním z nástrojů, jak bojovat proti klimatickým změnám, výkyvům počasí a suchu, je bránění nadměrné erozi půdy. Praha proto na svých polích zakládá n

Post

Slavia porazila v poháru Baník a má double

Slavia zvítězila ve finále MOL Cupu nad Baníkem Ostrava 2:0 a jen pár dní po zisku ligového titulu tak zkompletovala po dlouhých 77 letech double.

Post

Slavia v Ostravě remizovala a vybojovala titul

Slavia je podevatenácté ligovým mistrem. Remíza v Ostravě zajistila, že už ji v tabulce již nikdo nepřekoná.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA