AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
29.8.2017

Čtyři mladistvé pod vlivem alkoholu předali během uplynulého víkendu strážníci zákonným zástupcům

PRAHA

Čtyři mladistvé ve věku od 15 do 17 let, kteří popíjeli alkohol, odhalili strážníci. Nadýchali od 0,24 do 1,41 ‰. Všechny předali zákonným zástupcům a případy se dále zabývají odbory sociálně právní ochrany dětí místně příslušných městských částí.

Oznámení týkající se skupinky osob, která popíjí alkohol na místě, kde je to vyhláškou města zakázáno, přijali strážníci z Prahy 6 v pátek v poledne. Čtyři osoby, z nichž jedna byla mladistvá, se strážníkům přiznaly, že pily alkohol. U patnáctiletého chlapce bylo orientační zkouškou naměřeno 0,61 ‰ alkoholu v dechu. Následně byl předán zákonnému zástupci. Přestupky ve věci porušení vyhlášky byly oznámeny příslušnému správnímu orgánu.

Sedmnáctiletou podnapilou dívku objevili strážníci z Prahy 1 v jednom z barů v centru metropole při kontrole živnostenské provozovny v neděli v půl třetí ráno. Dívka, která byla zjevně podnapilá, spala na stole. Poté, co ji strážníci vzbudili, jim sdělila, že vypila asi půl litru vína, které si zakoupila někde ve večerce na Praze 7. Svědci potvrdili, že žádný alkohol si dotyčná v baru nekoupila. Provedenou orientační zkouškou u ní bylo naměřeno 0,92 ‰ alkoholu v dechu. Přivolaná hlídka Policie ČR si událost na místě převzala k dalšímu opatření.

V pondělí večer si hlídka městské policie z Prahy 15 všimla v Milánské ulici skupinky tří osob. Jedna z nich, která byla polonahá, začala močit na veřejnosti a další dvě si ji při tom natáčely na mobilní telefon. Strážníci osoby, které již od pohledu byly mladistvé a zjevně pod vlivem alkoholu, vyzvali k prokázání totožnosti. Z šestnáctiletého mladíka, který močil, byl při komunikaci silně cítit alkohol. Provedenou orientační zkouškou u něj bylo naměřeno 1,41 ‰ alkoholu v dechu. Mladík strážníkům uvedl, že si alkohol koupil v nějaké večerce. U zbývajících mladíků byly naměřeny hodnoty 0 a 0,24 ‰. Vzhledem k tomu, že patnáctiletý mladík tvrdil, že alkohol nepil a výsledek testu byl v rámci možné přirozené hladiny alkoholu v těle, oba mladíci mohli odejít sami domů. Šestnáctiletého mladíka předala hlídka zákonným zástupců v místě bydliště. Přestupek proti veřejnému pořádku byl s mladíkem vyřešen na místě.

Autor / zdroj: Irena Seifertová

Doporučujeme

AURUM AESTHETIC CLINIC - plastická a estetická chirurgie

Plastická chirurgie - AURUM AESTHETIC CLINIC je klinika plastické a estetické medicíny, kde máte možnost získat mladší vzhled a krásu ambulantně, bez narkózy a bez hospitalizace, možnost naučit se pečovat o své tělo i pokožku, získat zdravé sebevědomí a zjistit jak se stravovat, aby ani vaše postava nejevila známky stárnutí. www.aurumaesthetic.cz

Veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA

Již 24. veletrh kosmetiky, krásy a zdravého životního stylu WORLD OF BEAUTY & SPA se představí na podzim ve dnech 8. a 9. září 2017 v moderní hale PVA Expo Praha Letňany. Nenechte si ujít nové trendy a zajímavosti ze světa kosmetiky, kadeřnictví, nehtové modeláže, wellness péče, ale i alternativní péče o tělesné a duševní zdraví. Jedním z "hitů" bude anti-aging či přírodní péče spolu s BIO kosmetikou. Těšit se můžete také na bohatý program zaměřený na trendy v líčení, účesech i odívání.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Budoucnost Smíchova ve virtuální realitě. Přijďte se projít po nové čtvrti

Unikátní možnost projít si zatím neexistující část Smíchova nabídne od 21. listopadu pražské Centrum architektury a městského plánování (CAMP) v areál

Post

Sparťané po dlouhé době získali tři body, odnesl to Třinec

Dlouhých sedm zápasů čekali sparťané na výhru za tři body, v neděli se ale dočkali, když na domácím ledě před více než 12 tisíci fanoušky porazili Tři

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz www.beautyexpo.cz www.beautyexpo.cz AURUM AESTHETIC CLINIC s.r.o. studioamos.cz www.conpass.cz Stellis s.r.o.

REKLAMA