AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
29.8.2017

Čtyři mladistvé pod vlivem alkoholu předali během uplynulého víkendu strážníci zákonným zástupcům

PRAHA

Čtyři mladistvé ve věku od 15 do 17 let, kteří popíjeli alkohol, odhalili strážníci. Nadýchali od 0,24 do 1,41 ‰. Všechny předali zákonným zástupcům a případy se dále zabývají odbory sociálně právní ochrany dětí místně příslušných městských částí.

Oznámení týkající se skupinky osob, která popíjí alkohol na místě, kde je to vyhláškou města zakázáno, přijali strážníci z Prahy 6 v pátek v poledne. Čtyři osoby, z nichž jedna byla mladistvá, se strážníkům přiznaly, že pily alkohol. U patnáctiletého chlapce bylo orientační zkouškou naměřeno 0,61 ‰ alkoholu v dechu. Následně byl předán zákonnému zástupci. Přestupky ve věci porušení vyhlášky byly oznámeny příslušnému správnímu orgánu.

Sedmnáctiletou podnapilou dívku objevili strážníci z Prahy 1 v jednom z barů v centru metropole při kontrole živnostenské provozovny v neděli v půl třetí ráno. Dívka, která byla zjevně podnapilá, spala na stole. Poté, co ji strážníci vzbudili, jim sdělila, že vypila asi půl litru vína, které si zakoupila někde ve večerce na Praze 7. Svědci potvrdili, že žádný alkohol si dotyčná v baru nekoupila. Provedenou orientační zkouškou u ní bylo naměřeno 0,92 ‰ alkoholu v dechu. Přivolaná hlídka Policie ČR si událost na místě převzala k dalšímu opatření.

V pondělí večer si hlídka městské policie z Prahy 15 všimla v Milánské ulici skupinky tří osob. Jedna z nich, která byla polonahá, začala močit na veřejnosti a další dvě si ji při tom natáčely na mobilní telefon. Strážníci osoby, které již od pohledu byly mladistvé a zjevně pod vlivem alkoholu, vyzvali k prokázání totožnosti. Z šestnáctiletého mladíka, který močil, byl při komunikaci silně cítit alkohol. Provedenou orientační zkouškou u něj bylo naměřeno 1,41 ‰ alkoholu v dechu. Mladík strážníkům uvedl, že si alkohol koupil v nějaké večerce. U zbývajících mladíků byly naměřeny hodnoty 0 a 0,24 ‰. Vzhledem k tomu, že patnáctiletý mladík tvrdil, že alkohol nepil a výsledek testu byl v rámci možné přirozené hladiny alkoholu v těle, oba mladíci mohli odejít sami domů. Šestnáctiletého mladíka předala hlídka zákonným zástupců v místě bydliště. Přestupek proti veřejnému pořádku byl s mladíkem vyřešen na místě.

Autor / zdroj: Irena Seifertová

Doporučujeme

Dřevokomplet B+H - Stavební a projekční společnost

Stavební firma s bohatými zkušenostmi v oblasti projekční činností a kompletní realizace staveb rodinných domů a účelových staveb. Provádíme stavby klasickou zděnou technologií a systémem dřevostaveb. Specializujeme se na nízkoenergetické a pasivní stavby. www.drevokompletbh.cz

Veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA

Již 24. veletrh kosmetiky, krásy a zdravého životního stylu WORLD OF BEAUTY & SPA se představí na podzim ve dnech 8. a 9. září 2017 v moderní hale PVA Expo Praha Letňany. Nenechte si ujít nové trendy a zajímavosti ze světa kosmetiky, kadeřnictví, nehtové modeláže, wellness péče, ale i alternativní péče o tělesné a duševní zdraví. Jedním z "hitů" bude anti-aging či přírodní péče spolu s BIO kosmetikou. Těšit se můžete také na bohatý program zaměřený na trendy v líčení, účesech i odívání.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Loučení s létem pomohlo asistenčním psům

V restauraci Černý kohout u Prokopského údolí v Praze 5 se  v neděli uskutečnila charitativní akce "Loučení s létem". Výtěžek z této záslužné akce je

Post

Slavia ve 288. derby porazila Spartu

Sešívaní přehráli Spartu v Edenu 2:0. V první půli ještě Škodovi nebyl uznán gól, když míč po jeho střele přešel brankovou čáru

Post

Dukla doma přehrála Baník

Dukla díky dvěma přesným trefám Jana Holendy udržela i v zápase proti ostravskému Baníku domácí neporazitelnost.

Reklama

AURUM AESTHETIC CLINIC s.r.o.

Reklama

PARTNEŘI

studioamos.cz www.conpass.cz Stellis s.r.o. garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz www.beautyexpo.cz www.beautyexpo.cz AURUM AESTHETIC CLINIC s.r.o.

REKLAMA