AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis:
27.3.2019

FlixBus nabídne přímý expres z Plzně do Krakova se zastávkou v Praze

PLZEŇ / PRAHA

Nové mezinárodní spojení z Plzně do Krakova spustí od 11. dubna největší autobusový dopravce FlixBus. Jezdit bude denně a stavět bude pouze v Praze.

Od 11. dubna nabídne FlixBus expresní přímé spojení Plzně s polským Krakovem, dále už zastaví jen v Praze. Centrální autobusové nádraží v Plzni opustí každý den v 7:30 a Divadlo Alfa v 7:40. Pokračuje přes Prahu, kde zastaví hned třikrát – 8:45 na Zličíně, 9:20 na Florenci a hlavní nádraží opustí ve směru na Krakov v 10:00. Do cíle přijede v 17:05. V opačném směru vyjíždí z Krakova v 9:00, do Prahy přijede v 16:05 a na konečnou do Plzně v 18:35.

„Cestu z Prahy do Krakova zvládne krakovský expres o 55 minut rychleji, než dosavadní spoje v síti FlixBusu,“ uvádí mluvčí společnosti FlixBus Martina Čmielová.

Expresní spojení Plzně s Krakovem zajišťuje FlixBus ve spolupráci s dopravním partnerem Umbrella Services sídlícím v Liberci. Společně už více než rok obsluhují každodenní vnitrostátní spojení mezi Prahou a Libercem, pro které dopravce loni na podzim nakoupil nové autobusy VDL. Tento typ autobusu má dopravce v plánu nasadit i na nové spojení do Krakova.

„Součástí spolupráce je i plnění standardů služeb a bezpečnosti v každém jednotlivém autobuse. Na krakovskou linku nasadíme jeden z nejmodernějších vozů, který zákazníkům poskytuje nejvyšší standard pohodlí i bezpečnosti,“ říká ředitel společnosti Umbrella Services Jan Konopásek. K dispozici zákazníkům bude i zábavní portál s nabídkou filmů a seriálů a neomezené připojení k Wi-Fi v kvalitě LTE.

Krakov bývá každoročně jedním z nejnavštěvovanějších měst Polska. Turisty láká především na historické památky, dobré jídlo a na odkaz Jana Pavla II. Historické centrum Krakova bylo zařazené na seznam UNESCO už v roce 1978. Právě do Krakova míří mnoho cestovatelů i pro jeho letiště, odkud létá řada nízkonákladových leteckých společností. Například Ryanair nabízí spoustu letů do dovolenkových destinací zejména v Itálii a Španělsku. Kompletní nabídku spojení do Krakova včetně nového expresu s jízdenkami od 449 Kč najdete nyní na www.flixbus.cz.

Pravidelné vnitrostátní spojení mezi Plzní a Prahou spustil autobusový dopravce FlixBus v září 2017. „V souvislosti s letošní jarní změnou jízdních řádů v březnu jsme navýšili kapacitu na této trase výměnou jednopatrového autobusu za dvoupatrový, který je ve spodním patře vybaven čtyřsedačkou a stolkem, v horním patře panoramatickým výhledem v první řadě,“ doplňuje Čmielová.

Autor / zdroj: Martina Čmielová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Praha obnovuje meze a remízky. Končí s pěstováním monokultur na svých polích

Jedním z nástrojů, jak bojovat proti klimatickým změnám, výkyvům počasí a suchu, je bránění nadměrné erozi půdy. Praha proto na svých polích zakládá n

Post

Slavia porazila v poháru Baník a má double

Slavia zvítězila ve finále MOL Cupu nad Baníkem Ostrava 2:0 a jen pár dní po zisku ligového titulu tak zkompletovala po dlouhých 77 letech double.

Post

Slavia v Ostravě remizovala a vybojovala titul

Slavia je podevatenácté ligovým mistrem. Remíza v Ostravě zajistila, že už ji v tabulce již nikdo nepřekoná.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA