KULTURA / Vánoce

Popis: Vánoce za časů našich prababiček.
Vánoce za časů našich prababiček.
6.12.2018

Děti si při divadelním představení postaví Betlém a zazpívají vánoční koledy

PRAHA

Vánoce za časů našich prababiček. Tak se jmenuje divadelní představení, při kterém si děti postaví Betlém a zazpívají si koledy.

V divadelním představení se děti leccos dozvědí, nahlédnou do své budoucnosti při odlévání vosku či házením pantoflem. Až přijdou opravdové Barborky se svým „mulise, mulise, mulise“ nebo Lucie s velkými zobáky, budou se možná i trochu bát. Ambrože budou jistě z bezpečné vzdálenosti škádlit halasným a veselým pokřikováním. Co kdyby někoho opravdu strčil do velkého pytle? Jen co odejdou dávná strašidla, nastává v tomto pořadu čas vánoční. S dětmi v něm postaví Betlém, zazpívají si koledy a vzpomenou další krásné štědrovečerní zvyky, to aby dávné časy našich prababiček znovu ožily…

Divadelní představení je na programu ve středu 12. prosince od 9 do 10 hodin v Kulturním centru 12 Jordana Jovkova v Praze a je třeba se na něj předem rezervovat na telefonních číslech 241 773 832, 778 482 787 nebo e-mailu slivkova@kc12.cz

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Den otevřených klecí

S nástupem prázdnin zřejmě zatoužila objevovat krásy Prahy také skupina barevných opeřenců.

Post

Cizinci se chtěli zapsat do historického rázu města. Zadrželi je strážníci

Dva cizinci ve věku 23 a 30 let poničili druhý nejstarší most dochovaný v České republice. Pro své řádění si vybrali Karlův most.

Post

Slávisté v úvodním kole zvítězili nad Zlínem

Sešívaní zdolali v náročném utkání domácí Zlín a po nejtěsnější možné výhře 1:0 vezou domu po prvním kole nového ročníku FORTUNA:LIGY tři body.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA