KULTURA / Vánoce

Popis: Advent Na Dvorečku ve Vysočanech.
Advent Na Dvorečku ve Vysočanech.
10.12.2018

Přijďte si vychutnat vánoční tradice a vyzkoušet staré rukodělné techniky

PRAHA

Přijďte se během předvánočního shonu na chvíli zastavit, vychutnat si vánoční tradice a vyzkoušet staré rukodělné techniky. To vše nabízí adventní akce Vánoční jarmark Na Dvorečku v Obecním domě ve Vysočanech.

Během výtvarných dílniček si vyrobíte drobné dárečky, dekorace a ozdobíte perníčky. Celé odpoledne bude provázet vánoční jarmark Na Dvorečku, kde si mimo jiné prohlédnete lektorské práce a výrobky. Díky Klubu lidové tvorby budete mít šanci vidět ukázku zapomenutých rukodělných umění našich předků. O doprovodný hudební a divadelní program se postarají lektoři a žáci z kurzů Divadla Gong. Letošní novinkou bude vystoupení žáků dětských hereckých kurzů na poetických schodech "adventní kavárny" U Kocoura, kde se jako každý rok můžete občerstvit a ochutnat domácí cukroví.

Advent v Obecním domě ve Vysočanech je na programu v neděli 16. prosince od 13 do 18 hodin. Vstup mají všichni zdarma.

Vytvořte si vánoční svícen
O čtyři dny později, ve čtvrtek 20. prosince si můžete v aranžérském workshopu pod vedením zkušené floristky vyrobit vánoční svícen s květinovými vazbami, který bude vhodnou ozdobou štědrovečerního stolu. Připraví si tady pro vás široký výběr dekoračních materiálů a jistě si odnesete spoustu inspirativních nápadů.

Na workshop je třeba se předem rezervovat prostřednictvím telefonu 777 853 883 nebo přes mail kurzy@divadlogong.cz, elektronická přihláška je pak na webu na www.divadlogong.cz. Cena workshopu je 600 korun s tím, že materiál je již započítaný v ceně. Nejpozději čtyři dny před akcí je třeba zaplatit zálohu 200 korun v kanceláři kurzů.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Kaple Božího hrobu na Petříně je kompletně zrestaurovaná. Je z ní ozdoba parku

Dlouho zanedbávaná sakrální stavba prošla kompletní restaurátorskou opravou pod dohledem státní památkové péče. Kaple Božího hrobu z roku 1737 se tak

Post

Zajděte si na pivo se starostou Prahy 7

V novém roce se do Prahy 7 vrací cyklus schůzek Se starostou u stolu. Starosta Jan Čižinský a další radní sedmé městské části znovu vyráží do hospůdek

Post

Děti se mohou vydat na vycházky Prahou za zajímavými místy

Pražská informační služba připravila pro děti na leden 2019 vlastivědné vycházky po pražských památkách a zajímavých místech.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA