AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
21.1.2019

Praha 7 pokračuje v elektronizaci úřadu

PRAHA

Sedmá městská část zbavuje úřad přebytečných papírů. Zbytečného papírování a návštěv na radnici se snaží ušetřit také své občany a organizace, které podporuje formou dotací. Na podzim loňského roku Praha 7 spustila Dotační portál, který nyní umožní vyřídit si veškeré dotace, od žádosti po vyúčtování, kompletně online.

„Postupujeme v digitalizaci úřadu. Chceme, aby lidé měli co nejvíce informací a mohli si vyřídit maximum věcí bez nutnosti stále běhat na úřad. Využíváme realitní portály, elektronicky přijímáme nabídky do soutěží a informujeme o parkovacích oprávněních, děláme online přenosy a záznamy ze zastupitelstva a důležitých setkání, máme rozklikávací rozpočet a online přehled o hospodaření, sousedé nám mohou vzdáleně nahlašovat podněty na zlepšení ve veřejném prostoru a nyní si také elektronickou cestou vyřídí veškeré dotace,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (PRAHA 7 SOBĚ).

Nový Dotační portál městská část spustila v říjnu minulého roku společně s vyhlášením programových dotací na rok 2019. V novém roce lze tímto způsobem žádat již také o individuální dotace, prostřednictvím kterých Praha 7 poskytuje operativní podporu lokálním projektům v průběhu celého roku.

„Dotační portál jsme úspěšně otestovali na programových dotacích. Žadatelé se v něm rychle zorientovali a elektronicky podali 247 žádostí. Desítkám projektů, které se rozjedou až v průběhu roku, operativně pomáháme v rámci individuálních dotací. Na jaře pak vyhlašujeme dotace na podporu sportovních organizací. To vše nyní mohou žadatelé vyřizovat z pohodlí domova,“ řekla místostarostka Prahy 7 Hana Třeštíková (PRAHA 7 SOBĚ).

Nový Dotační portál Prahy 7 umožňuje uživatelsky přívětivé a intuitivní podání žádosti o dotace, včetně přiložení všech potřebných dokumentů v elektronické podobě. Systém zároveň žadatele provede celým dotačním procesem až po závěrečné vyúčtování.

Více informací o dotacích Prahy 7 se dozvíte na stránkách Prahy7.


Elektronicky prostřednictvím datové schránky úřadu lze podávat také nabídky do soutěží o volné nebytové prostory městské části. Praha 7 jako první městská část také začala zveřejňovat své nabídky na pronájem nemovitostí na loni spuštěném Realitním portálu Prahy.

Detailní přehled o hospodaření Prahy 7 nabízí aplikace CityVizor, která obsahuje veškerá data o financích městské části, od přehledu příjmů, přes schválené výdaje, až po jejich průběžné plnění. To vše je členěno v přehledné grafice do tematických oblastí.

Počátkem loňského roku Praha 7 spustila nové webové stránky, které občanům přinesly přehledné a intuitivní řazení obsahu, dobře fungující vyhledávání, na dvě stovky návodů na řešení životních situací, komplexní kalendář akcí, systém online objednávání a mnoho dalšího.

Sedmá městská část se v listopadu 2018 rovněž připojila k celonárodnímu systému pro nahlašování občanských podnětů Zlepšeme Česko, který nahradil zavedenou službu Lepší místo. Radnice veřejnost informuje o důležitých událostech a mimořádných situacích také prostřednictvím e-mailů a SMS. Tento systém se v blízké době dočká výrazného rozšíření.

Autor / zdroj: Martin Vokuš

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Divadlo Na zábradlí v následující sezoně uvede pět premiér

Zatímco s plnou intenzitou běží aktuální sezona, která se v Divadle Na zábradlí nese ve znamení oslav 60. výročí založení, jasné kontury už má dramatu

Post

Jablonec doma otáčel zápas S Duklou

Nelehký zápas s posledním týmem tabulky mají za sebou jablonečtí fotbalisté. Proti Dukle Praha museli otáčet nepříznivý vývoj, obrat zařídili Chramost

Post

291. derby vítěze nepřineslo

Ačkoliv slávisté svého soupeře přestříleli, vítězství se nedočkali. Utkání 28. kola FORTUNA:LIGY skončilo remízovým výsledkem 1:1.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA