AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
21.1.2019

Praha 7 pokračuje v elektronizaci úřadu

PRAHA

Sedmá městská část zbavuje úřad přebytečných papírů. Zbytečného papírování a návštěv na radnici se snaží ušetřit také své občany a organizace, které podporuje formou dotací. Na podzim loňského roku Praha 7 spustila Dotační portál, který nyní umožní vyřídit si veškeré dotace, od žádosti po vyúčtování, kompletně online.

„Postupujeme v digitalizaci úřadu. Chceme, aby lidé měli co nejvíce informací a mohli si vyřídit maximum věcí bez nutnosti stále běhat na úřad. Využíváme realitní portály, elektronicky přijímáme nabídky do soutěží a informujeme o parkovacích oprávněních, děláme online přenosy a záznamy ze zastupitelstva a důležitých setkání, máme rozklikávací rozpočet a online přehled o hospodaření, sousedé nám mohou vzdáleně nahlašovat podněty na zlepšení ve veřejném prostoru a nyní si také elektronickou cestou vyřídí veškeré dotace,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (PRAHA 7 SOBĚ).

Nový Dotační portál městská část spustila v říjnu minulého roku společně s vyhlášením programových dotací na rok 2019. V novém roce lze tímto způsobem žádat již také o individuální dotace, prostřednictvím kterých Praha 7 poskytuje operativní podporu lokálním projektům v průběhu celého roku.

„Dotační portál jsme úspěšně otestovali na programových dotacích. Žadatelé se v něm rychle zorientovali a elektronicky podali 247 žádostí. Desítkám projektů, které se rozjedou až v průběhu roku, operativně pomáháme v rámci individuálních dotací. Na jaře pak vyhlašujeme dotace na podporu sportovních organizací. To vše nyní mohou žadatelé vyřizovat z pohodlí domova,“ řekla místostarostka Prahy 7 Hana Třeštíková (PRAHA 7 SOBĚ).

Nový Dotační portál Prahy 7 umožňuje uživatelsky přívětivé a intuitivní podání žádosti o dotace, včetně přiložení všech potřebných dokumentů v elektronické podobě. Systém zároveň žadatele provede celým dotačním procesem až po závěrečné vyúčtování.

Více informací o dotacích Prahy 7 se dozvíte na stránkách Prahy7.


Elektronicky prostřednictvím datové schránky úřadu lze podávat také nabídky do soutěží o volné nebytové prostory městské části. Praha 7 jako první městská část také začala zveřejňovat své nabídky na pronájem nemovitostí na loni spuštěném Realitním portálu Prahy.

Detailní přehled o hospodaření Prahy 7 nabízí aplikace CityVizor, která obsahuje veškerá data o financích městské části, od přehledu příjmů, přes schválené výdaje, až po jejich průběžné plnění. To vše je členěno v přehledné grafice do tematických oblastí.

Počátkem loňského roku Praha 7 spustila nové webové stránky, které občanům přinesly přehledné a intuitivní řazení obsahu, dobře fungující vyhledávání, na dvě stovky návodů na řešení životních situací, komplexní kalendář akcí, systém online objednávání a mnoho dalšího.

Sedmá městská část se v listopadu 2018 rovněž připojila k celonárodnímu systému pro nahlašování občanských podnětů Zlepšeme Česko, který nahradil zavedenou službu Lepší místo. Radnice veřejnost informuje o důležitých událostech a mimořádných situacích také prostřednictvím e-mailů a SMS. Tento systém se v blízké době dočká výrazného rozšíření.

Autor / zdroj: Martin Vokuš

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Praha obnovuje meze a remízky. Končí s pěstováním monokultur na svých polích

Jedním z nástrojů, jak bojovat proti klimatickým změnám, výkyvům počasí a suchu, je bránění nadměrné erozi půdy. Praha proto na svých polích zakládá n

Post

Slavia porazila v poháru Baník a má double

Slavia zvítězila ve finále MOL Cupu nad Baníkem Ostrava 2:0 a jen pár dní po zisku ligového titulu tak zkompletovala po dlouhých 77 letech double.

Post

Slavia v Ostravě remizovala a vybojovala titul

Slavia je podevatenácté ligovým mistrem. Remíza v Ostravě zajistila, že už ji v tabulce již nikdo nepřekoná.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA