AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
13.12.2018

Praha 4 nadále prosazuje nulovou toleranci hazardu

PRAHA

Praha 4 bude bez heren, kasin a hazardních automatů. Toto rozhodnutí schválila jednomyslně Rada městské části Praha 4 při projednávání obecně závazné vyhlášky hlavního města Prahy, kterou se stanoví místa a čas, na kterých lze provozovat loterie a jiné podobné hry, a kterou se stanoví opatření k omezení jejich propagace.

„Hazard z Prahy 4 mizí a my tímto rozhodnutím deklarujeme náš zájem nezavádět v Praze 4 žádné nové herní místo,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Praha 4 sobě – Zelení). „Hazard přináší spoustu negativních a patologických jevů, a proto rada učinila toto rozhodnutí, které je v souladu s koaliční smlouvou, v níž se všichni koaliční partneři zavázali, že budou činit kroky k tomu, aby v Praze 4 nevznikla žádná nová provozovna hazardu.“

V minulosti byly v místech s vyšší koncentrací heren a kasin stížnosti na hluk a drobnou kriminalitu, jako je například vykrádání automobilů, v těchto lokalitách byly ve velkém počtu provozovány zastavárny a v neposlední řadě docházelo kvůli závislosti na hazardu k tragédiím v rodinách hráčů. Dnes naopak jsou v místech bývalých provozoven hazardu restaurace, obchody a provozovny služeb, které obyvatelé Prahy 4 postrádali.

Autor / zdroj: -cra-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Fatální feminní festival ve Venuši ve Švehlovce

Venuše ve Švehlovce zve milovnice a milovníky umění od 2. do 6. dubna 2019 na čtvrtý ročník festivalu věnovaného převážně divadelní tvorbě o ženách, o

Post

Nemocnice Valašské Meziříčí zahájila provoz ambulance pro paliativní a podpůrnou péči

Nemocnice Valašské Meziříčí zahájila provoz ambulance paliativní a podpůrné péče, která sídlí v prostorách interní odborné ambulance.

Post

Praha 7 vyhlásila soutěž na kavárnu v parku na Ortenově náměstí

Ve východní části Ortenova náměstí měla podle projektu rekonstrukce vzniknout kavárna. Městská část nyní vyhlásila soutěž na pronájem tohoto pozemku.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA