AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
13.12.2018

Praha 4 nadále prosazuje nulovou toleranci hazardu

PRAHA

Praha 4 bude bez heren, kasin a hazardních automatů. Toto rozhodnutí schválila jednomyslně Rada městské části Praha 4 při projednávání obecně závazné vyhlášky hlavního města Prahy, kterou se stanoví místa a čas, na kterých lze provozovat loterie a jiné podobné hry, a kterou se stanoví opatření k omezení jejich propagace.

„Hazard z Prahy 4 mizí a my tímto rozhodnutím deklarujeme náš zájem nezavádět v Praze 4 žádné nové herní místo,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Praha 4 sobě – Zelení). „Hazard přináší spoustu negativních a patologických jevů, a proto rada učinila toto rozhodnutí, které je v souladu s koaliční smlouvou, v níž se všichni koaliční partneři zavázali, že budou činit kroky k tomu, aby v Praze 4 nevznikla žádná nová provozovna hazardu.“

V minulosti byly v místech s vyšší koncentrací heren a kasin stížnosti na hluk a drobnou kriminalitu, jako je například vykrádání automobilů, v těchto lokalitách byly ve velkém počtu provozovány zastavárny a v neposlední řadě docházelo kvůli závislosti na hazardu k tragédiím v rodinách hráčů. Dnes naopak jsou v místech bývalých provozoven hazardu restaurace, obchody a provozovny služeb, které obyvatelé Prahy 4 postrádali.

Autor / zdroj: -cra-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Slavia porazila v poháru Baník a má double

Slavia zvítězila ve finále MOL Cupu nad Baníkem Ostrava 2:0 a jen pár dní po zisku ligového titulu tak zkompletovala po dlouhých 77 letech double.

Post

Slavia v Ostravě remizovala a vybojovala titul

Slavia je podevatenácté ligovým mistrem. Remíza v Ostravě zajistila, že už ji v tabulce již nikdo nepřekoná.

Post

Sparta doma porazila Jablonec

Sparta zvládla poslední domácí utkání této sezony. Ve čtvrtém nadstavbovém duelu porazila Jablonec 2:0, když se o branky postarali netradičně dva obrá

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA