AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Kandidáti na studentského starostu Prahy 7.
Kandidáti na studentského starostu Prahy 7.
5.5.2018

Do boje o křeslo studentského starosty Prahy 7 se pustilo 7 kandidátů

PRAHA

Jedna žena a šest mužů. Pět studentů ze střední, dva ze základní školy. Věkové rozmezí 14 až 18 let. Tak vypadá kandidátka pro první volby přímo voleného studentského starosty Prahy 7, které se uskuteční v druhé polovině května.

S myšlenkou volby zástupce studentů, který bude prosazovat zájmy mladé generace na radnici, přišlo Studentské zastupitelstvo Prahy 7. Sedmá městská část se tohoto nápadu chopila a počátkem března vyhlásila volby prvního studentského starosty.

„Podmínkou pro účast ve volbách bylo sesbírat 50 podpisů od ostatních voličů, tedy studentů ze Sedmičky. Chtěli jsme tak vtáhnout do hry co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že není příliš brzy, aby se začali zajímat o to, jak ovlivnit rozhodování o veřejných záležitostech. Je nyní na kandidátech, jak před volbami osloví další své vrstevníky. Mám radost, jaký zájem volby dosud vyvolaly, a těším se na spolupráci nejen s vítězem,“ řekl radní Prahy 7 František Vosecký (Strana zelených).

Do volby studentského starosty Prahy 7 se mohli přihlásit žáci 8. a 9. tříd základních škol a studenti středních škol, kteří žijí nebo chodí do školy na území sedmé městské části. V současné době je již nominace uzavřená a probíhá předvolební kampaň přihlášených kandidátů.

„Rád jsem se s kandidáty seznámil a s chutí si přečetl základní teze, s nimiž do voleb vstupují. Praha 7 je otevřená zajímavým nápadům, a pokud to jen trochu jde, snažíme se napomáhat uvést dobré myšlenky do praxe. Studentský starosta dostane k dispozici vlastní rozpočet ve výši 50.000 korun a bude moci navrhovat projekty, které přispějí ke zlepšení života mladých lidí na Sedmičce,“ uvedl Jan Čižinský, starosta Prahy 7 a kandidát na primátora za iniciativu PRAHA SOBĚ a dodal: „Praha 7 změnila i jednací řád zastupitelstva městské části, aby se na něm mohli vyjadřovat i děti a studenti.“

Volby studentského starosty budou probíhat online v termínu od 14. do 20. května. Hlasovat v nich budou moci žáci druhého stupně základních škol a studenti středních škol z Prahy 7. Volbám předchází kampaň jednotlivých kandidátů, v rámci které mohou využít konzultací na radnici, setkání s členy rady či propagačního prostoru na facebookových stránkách městské části. Ve čtvrtek 10. května se uskuteční předvolební debata všech kandidátů přenášená online.

První studentský starosta Prahy 7 bude slavnostně inaugurován 18. června na zasedání Zastupitelstva MČ Praha 7.

Medailonky jednotlivých kandidátů naleznete na webu Prahy 7.

Autor / zdroj: Martin Vokuš

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Povedené období Slavie pokračuje, tentokrát porazila Kladno

Po jasném vítězství v Kadani si sešívaní hokejisté vyšlápli i na podstatně zvučnějšího soka. Kladenští Rytíři do Prahy přicestovali bez Tomáše Plekan

Post

Slavia uzavřela rok 2018 výhrou v Jablonci

V posledním duelu v roce 2018 zvítězila Slavia v Jablonci 2:0. O výhry se svými trefami postarali Milan Škoda a Josef Hušbauer.

Post

Muzeum Karla Zemana vystavuje kostýmy a rekvizity z pohádky Čertí brko

Unikátní výstava kostýmů a rekvizit z nové české pohádky Čertí brko umožňuje nahlédnout do zákulisí natáčení a z blízka si prohlédnout originální film

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA